Co było a nie jest

2015
11.01 - XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
24.01 - Otwarcie wystawy kolażu Hana Bakkera
19.01-1.02 - Ferie w Lwóweckim Ośrodku Kultury
14.02 - Karnawałowy pokaz tańca
20.02 - Konferencja popularnonaukowa
21.02 - Lwówecki Festiwal Talentów - eliminacje
28.02 - Lwówecki Festiwal Talentów - półfinały i finały
14.03 - Otwarcie wystawy malarstwa Małgorzaty Wolińskiej
21.03 - Frankofonia 2015
25.03 - 60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje miejskie
28.03 - Kiermasz Wielkanocny
28.03 - Spektakl teatralny "Pasja"
18.04 - Otwarcie wystawy rysunku Jacka KnapaWielki finał już za nami. W półfinałowe szranki stanęło po pięciu wykonawców i zespołów w kategoriach do 12 lat i od 12 do 20 lat. Były to: w grupie młodszej - Zespół "Agatki", Mateusz Gruszka, Julia Kreis, Fabian Maczel i zespół "Mała Alternatywa"
W grupie starszej - Aleksandra Ernest, Gabriela Gostkowska, duet Sandra Tomaszewicz i Madalena Wołoszyn, zespół "Żoga's Band" oraz Martyna Wójcik.
Trzyosobowe jury zakwalifikowało do finału zespół "Agatki" ze Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych i Mateusza Gruszkę z Publicznego Przedszkola nr 2 w Lwówku Śląskim oraz Gabrielę Gostkowską z Zespołu Szkół w Lubomierzu i Martynę Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim.
Wybór zwycięzców należał już do licznie przybyłej publiczności, która w głosowaniu wyłoniła triumfatorów. A zostali nimi - w grupie młodszej zespół "Agatki" a w grupie starszej Martyna Wójcik. Nagrody dla zwycięzców wręczyła Pani Burmistrz Mariola Szczęsna w towarzystwie dyrektorów szkół współorganizujących imprezę. Należy jeszcze wspomnieć, że konkursowe wykonania były przeplatane występami gwiazdy wieczoru - Eli Dębskiej, która śpiewała ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz własne kompozycje.


strona Lwówka Śląskiegostrona Lata Agatowego