Co było a nie jest

2009
11.01 - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
19.01 - 30.01 - Ferie w Lwóweckim Ośrodku Kultury
7.02 - Otwarcie wystawy fotografii Grzegorza Sidorowicza i Sławomira Głowackiego
14.02 - Karnawałowy pokaz tańca towarzyskiego
14.03 - Otwarcie wystawy rysunku Pawła Woźniczki
17.03 - Eliminacje miejsko - gminne 54 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
18.04 - Otwarcie wystawy rysunku Jolanty Winiarskiej
2.05 - Majowy Festyn Rodzinny 2009
16.05 - Otwarcie wystawy fotografii Daniela Antosika
29-30.05 - Dni poezji i sztuki "Orfeusz magia dźwięków"
10.06 - Wakacyjny Pokaz Tańca Towarzyskiego
17-19.07 - XII Lwóweckie Lato Agatowe
6.09 - Dożynki Gminne
10.10 - Otwarcie wystawy prac Piotra Wytulanego
23-25.10 - III Lwówecki Sejmik Mineralogiczny
21.10 - Otwarcie wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży miast partnerskich Chrastavy i Lwówka Śląskiego
28.11 - Otwarcie wystawy fotografii Jacka Jaśko
5.12 - Jesienne rozmowy o poezji i sztuce
20.12 - Lwóweckie Jasełka Uliczne 2009
18 kwietnia 2009 r. punktualnie o godz. 18.15 w Galerii "Klatka" Lwóweckiego Ośrodka Kultury po raz sto dwudziesty rozległ się dźwięk dzwonka oznaczający rozpoczęcie kolejnego wernisażu. Tym razem prezentowane są prace zgorzeleckiej artystki - Jolanty Winiarskiej. Dwadzieścia lat temu powstała przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu grupa "Euroart" skupiająca plastyków zgorzeleckich, a w późniejszym okesie również z innym miast Dolnego Śląska. Jolanta Winiarska jest członkiem grupy od początku jej istnienia. Mieszka i pracuje w Zgorzelcu. Rysowanie jest jej pasją od dawna, a traktuje je jak każdy, kto zawarł przyjaźń z ołówkiem - jako naturalny i oczywisty sposób notowania wrażeń. W latach 1974 - 78 związała się twórczo z Lwóweckim Ośrodkiem Kultury, co zaowocowało udziałem jej prac w Wojewódzkich Przeglądach Plastyki Amatorskiej w Jeleniej Górze. Jej ulubionymi narzędziami pracy są ołówek i piórko, którymi wykonuje swoje pejzaże, martwe natury i oryginalne scenki rodzajowe z pogranicza fantazji i symbolizmu. Perfekcyjne wykonane portrety wzbudzają uznanie u odbiorców.
Wernisaż przyciągnął liczne grono przyjaciół autorki oraz miłośników sztuki. Rzadko się zdarza, że nie dla wszystkich wystarcza miejsca w "Klatce". Wielu przybyłych gości, z powodu braku miejsca, musiało zadowolić się miejscami na... schodach Galerii. Po raz pierwszy gościliśmy na wernisażu przedstawicieli jednego z miast partnerskich - Chrastavy ze starostą Michaelem Canov na czele. Organizacja wystaw w Galerii "Klatka" jest bowiem współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego "Wzmocnienie kontaktów miast partnerskich Lwówek Śląski - Chrastava".
Wernisaż zakończył się występem Marzeny Drozdowicz - śpiew, której towarzyszyli: Bartosz Suchecki - keyboard, Jakub Proszko - gitara, Maciej Maczel - perkusja oraz przyjaciele.GALERIA RYSUNKU
strona Lwówka Śląskiegostrona Lata Agatowego