Co było a nie jest

2015
11.01 - XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
24.01 - Otwarcie wystawy kolażu Hana Bakkera
19.01-1.02 - Ferie w Lwóweckim Ośrodku Kultury
14.02 - Karnawałowy pokaz tańca
20.02 - Konferencja popularnonaukowa
21.02 - Lwówecki Festiwal Talentów - eliminacje
28.02 - Lwówecki Festiwal Talentów - półfinały i finały
14.03 - Otwarcie wystawy malarstwa Małgorzaty Wolińskiej
21.03 - Frankofonia 2015
25.03 - 60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje miejskie
28.03 - Kiermasz Wielkanocny
28.03 - Spektakl teatralny "Pasja"
18.04 - Otwarcie wystawy rysunku Jacka KnapaHAN BAKKER - KOLAŻE METAFIZYCZNE

Zawsze chciałem mieszkać w obrazie.

Han Bakker (ur. 1958) jest naukowcem i współczesnym artystą sztuk wizualnych. Uzyskał stopień doktora w zakresie twórczego myślenia na Uniwersytecie w Amsterdamie. "Szczególnie interesuje mnie bycie twórczym, rozwój osobisty i wolność. Interesuję się sprawami egzystencjalnymi i krajobrazami. Inspiracje dla mnie stanowią rozmaite formy a szczególnie preferuję wydmy w Holandii i piękne śląskie krajobrazy. Krajobrazy na Śląsku charakteryzują się swego rodzaju bajkowością, którą bardzo cenię."
"Niniejsza wystawa jest wyborem prac z mojego okresu metafizycznego. W okresie tym zaszły duże zmiany w moim życiu; rzuciłem pracę i zacząłem mieszkać na wsi, gdyż w pewnym wieku życie w mieście zaczęło mnie dusić i chciałem być wolny. Stanąłem twarzą w twarz z lękami i demonami swojej przeszłości i zacząłem przetwarzać je na kolaże."
"Zawsze chciałem mieszkać w obrazie lub rysunku, a ta technika pomaga mi tak się poczuć i włączyć części siebie samego do kolaży. Nic dziwnego zapewne, że Alicja w krainie czarów to moja ulubiona książka."
O technice
Stosowanie techniki kolażu polega robieniu lub gromadzeniu zdjęć a potem ich opracowywaniu poprzez proces dekonstrukcji (rozcinanie, rozrywanie) i rekonstrukcji (klejenie). Fragmentów tych używa się następnie jako podstawy do rysunku lub obrazu.
"Dążę do rozwikłania problemu przestrzeni pomiędzy fotografią, a ręcznie wykonanym obrazem. Podoba mi się kompozycja i barwy obrazów malarskich, ale czuję, że brakuje im szczegółów. Podobają mi się szczegóły zdjęć, ale często brak im odcieni i skupienia uwagi. Eksperymentuję używając różnych materiałów i metod, aby stworzyć różne klimaty."
Inspirację dla Hana Bakkera stanowią i wpływ na niego mają tacy artyści jak Max Ernst, Diet Wiegman, Aat Verhoog i współczesna kultura wizualna w ogóle.

Strony internetowe:
Facebook: Han Bakker Art. Gallery
Blogger: Art Gallery Han Bakker
Saatchi

Wystawy:
1987 - Galerie 't Lispunt, Rotterdam, Holandia
1999 - De Bruine Deur, Haga, Holandia
2012 - Biblioteka KPSW, Jelenia Góra, Polska
2013 - 7a Graad, Haga, Holandia
2013 - Galeria Małych Form, Jelenia Góra, Polska
2014 - 7a Graad, Haga, Holandia
2015 - Lwówecki Ośrodek Kultury, Lwówek Śląski, Polska
strona Lwówka Śląskiegostrona Lata Agatowego